Masaż

DSC_6642.jpg

Masaż jest to terapia polegająca na manipulacji tkanek miękkich w celu uzyskania efektu terapeutycznego oraz relaksu. Przyczynia się do poprawy funkcjonowania całego organizmu poprzez pobudzenie krążenia krwi i limfy, lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek, pobudzenie przemiany materii, pobudzenie odżywienia kości i stawów, polepszenie czucia głębokiego, zmniejszenie wydzielania hormonów stresu, usunięcie zalegających metabolitów (toksyn), zmniejszenie obrzęku, zmniejszenie napięcia mięśniowego oraz przyspieszenie regeneracji tkanek. Masaż prowadzi również do zmniejszenia bólu poprzez stymulację wydzielania endorfin. Można wykonywać go przed wysiłkiem, aby przygotować mięśnie do treningu oraz po wysiłku fizycznym, w celu rozluźnienia napięcia mięśniowego, poprawy ukrwienia i odprowadzenia szkodliwych metabolitów, aby zapobiec zakwaszeniu mięśni. Istnieje również forma masażu leczniczego, wykonywanego na tkankach zmienionych chorobowo w celu przyspieszenia gojenia. Jego działanie uspokaja lub pobudza, zależne jest to od techniki i tempa masażu oraz stanu pacjenta. Wskazaniem do stosowania są przewlekłe choroby mięśniowo-szkieletowe, restrykcje ruchowe, stany pooperacyjne, nadmierne i obniżone napięcie mięśniowe.  

DSC_6645.jpg

Metoda Mastersona

To przyjemna i niezwykle skuteczna metoda komunikowania się z koniem. Polega na lokalizowaniu i usuwaniu w ciele konia powstałych napięć. Jest to narzędzie przyczyniające się do zwiększenia elastyczności koni. Efektem końcowym stosowania tej terapii będzie mniejsza urazowość zwierząt i poprawa wyników sportowych. Może być również wykorzystywana jako narzędzie do przyspieszenia powrotu do sił po ciężkim treningu, a jej stosowanie wpływa na poprawę relacji jeźdźca
z koniem

DSC_6681.jpg

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy - intensywności może być traktowany jako leczniczy, relaksacyjny, pobudzający. Masaż klasyczny ma na celu poprawienie psychofizycznego stanu konia. Może być wykonywany jako zabieg całościowy lub częściowy. Sam masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, poprawia wygląd skóry, która jest lepiej dotleniona i ukrwiona, regeneruje mięśnie, zwiększa elastyczność i sprężystość stawów i aparatu więzadłowego, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy. Już jeden, poprawnie wykonany zabieg polepsza samopoczucie.

DSC_6652.jpg

Masaż sportowy

Masaż sportowy to intensywny masaż zmniejszający zmęczenie organizmu powstałe na skutek aktywności fizycznej. Celem masażu sportowego jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą powstać w wyniku dużych przeciążeń występujących w sporcie wyczynowym. Masaż ten występuje w kilku formach zależnych od czasu zabiegu w stosunku do aktywności sportowej.

DSC_6642.jpg

Masaż głęboki

Masaż głęboki jest rodzajem terapii skupiającej się na przywracaniu prawidłowego stanu głębokich warstw mięśni i tkanki łącznej.  Jest on wyjątkowo skuteczny w przypadku przewlekłych napięć w różnych strefach, znakomicie sprawdza się m.in. w przypadku sztywności karku, przy napięciach dolnego odcinka pleców czy bolesnym barku. Masaż głęboki czerpie techniki między innymi z rozluźniania mięśniowo-powięziowego (myofascial release), masażu tkanki łącznej, terapii punktów spustowych.

DSC_6671.jpg

Masaż leczniczy

Oparty jest na technikach masażu klasycznego. Głównym celem jest leczenie zaburzeń organizmu poprzez zabiegi manualne i techniki energizacji mięśni. Masaż leczniczy jest wskazany jako terapia wspomagająca przy tradycyjnym leczeniu uszkodzeń mięśni, ścięgien, okolicy szyi, łopatki czy też grzbietu.

DSC_6649.jpg

Drenaż limfatyczny

Drenaż jest zabiegiem mającym na celu przyspieszenie i usprawnienie krążenia chłonki. Służy również likwidacji obrzęków, wysięków limfatycznych, skraca czas resorpcji siniaków.  Jest również leczeniem wspomagającym po zabiegach chirurgicznych. Połączony z kompresjoterapią i innymi formami leczenia stanowi główną formę terapii obrzęków.

Przy wykupieniu serii oraz przy regularnych zabiegach możliwość negocjacji cen

Cena 1 zabiegu 100 zł