Fizjoterapia koni

Fizjoterapia dla koni staje się w Polsce coraz bardziej popularna. Cieszę się, że zmienia się podejście właścicieli do koni, którzy zaczynają widzieć w nich kopytnego sportowca oraz organizm który, tak jak i ludzki może mieć problemy ruchowe. Dzisiejszy styl życia powoduje, że nasz organizm odczuwa różnego rodzaju dolegliwości bólowe, spowodowane przeciążeniem, stresem lub schorzeniami. Konie podobnie jak ludzie odczuwają ból, stres, zmęczenie, trudy treningów czy codziennej pracy, stosowanie różnego rodzaju patentów, niedopasowane siodło. Wszystko to może generować napięcia mięśniowe. W konsekwencji przekłada się to na niewłaściwą pracę mięśni, ścięgien, więzadeł itp. co często prowadzi do urazów i kontuzji. Fizjoterapia w połączeniu z mądrym treningiem, który jest dostosowany do możliwości i ograniczeń konia, ma na celu pomóc takim koniom rozwiązać problemy oraz wspomóc rozwijanie i utrzymywanie jak najlepszej sprawności fizycznej koni. Ma za zadanie również wspomóc działania lekarza weterynarii w leczeniu chirurgicznym, jak i farmakologicznym. Wskazaniem do fizjoterapii jest przyspieszenie powrotu do zdrowia i podniesienie jakości życia zwierząt m.in. po zabiegach operacyjnych ortopedycznych i neurologicznych oraz leczenie zachowawcze schorzeń aparatu ruchu i neurologicznych. Wskazana jest również jako profilaktyka u koni sportowych i pracujących w szkółkach oraz w wieku starszym. 

Dojazdy do klienta

Województwo:

  • dolnośląskie

  • wielkopolskie

  • opolskie

Kontakt

Katarzyna Hetmaniuk

Mail: k.hetmaniuk@gmail.com

Tel:  +48 728 38 38 36​

Oferuję szeroki zakres usług fizjoterapii koni: masaż sportowy koni, masaż leczniczy dla koni, laseroterapia dla koni, derka magnetyczna, elektroterapia koni, ultradźwięki dla koni, hirudoterapia, układanie dawek żywieniowych dla koni, kontrola dopasowania siodła, nanoplastry w jeździectwie.

Wspomaganie leczenia kontuzji u koni, przyspieszenie powrotu do zdrowia koni sportowych, rekreacyjnych, koni emerytów, podniesienie jakości życia koniom
 

© Copyright by Horse Rehab Institute 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Horse Rehab Institute jest zastrzeżonym znakiem towarowym chronionym przez prawo międzynarodowe. Wykorzystywanie, reprodukcja lub powielanie publikacji zamieszonych w niniejszym serwisie w całości lub jakichkolwiek fragmentach wymaga zgody firmy Horse Rehab Institute Katarzyna Hetmaniuk.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now