Metoda Mastersona

_DSC2453-kopia.jpg

To przyjemna i niezwykle skuteczna metoda komunikowania się z koniem. Polega na lokalizowaniu i usuwaniu w ciele konia powstałych napięć. Kiedy do tego dochodzi, zwierzę poprzez widoczne sygnały, takie jak: głębszy oddech, mruganie, powtarzające się ziewanie, parskanie, chrapanie, pokazuje terapeucie, że pozbywa się napięć.

 

 

Konie wyraźnie odczuwają przyjemność z masażu, który dodatkowo wpływa na poprawę zakresu ruchomości stawów i możliwości ruchowych konia oraz zmniejsza liczbę odnoszonych kontuzji.

Jest to narzędzie przyczyniające się do zwiększenia elastyczności koni. Efektem końcowym stosowania tej terapii będzie mniejsza urazowość zwierząt i poprawa wyników sportowych. Może być również wykorzystywana jako narzędzie do przyspieszenia powrotu do sił po ciężkim treningu, a jej stosowanie wpływa na poprawę relacji jeźdźca z koniem. Metoda Mastersona jest czymś co robi się wraz z koniem, a nie czymś co robi się koniowi.

 

 

 

Efekty pracy metodą Mastersona:

  • wyraźnie oznaki niwelowania napięć w ciele konia,

  • poprawa wyników sportowych, elastyczności, ruchomości i komfortu zwierzęcia,

  • następuje wyraźne zwiększenie zaufania konia do człowieka

 

 

Efekty tej metody są widoczne od razu, zastosowanie wielu z nich powoduje natychmiastowe usunięcie problemów i poprawę osiąganych wyników.

 

 

Dzięki wrażliwości koni na bodźce zewnętrzne można dotrzeć do takiego poziomu systemu nerwowego, który umożliwia usuwanie napięć ukrytych głęboko w mięśniach, tkance łącznej i pozostałych strukturach.

Dowiedz się więcej